سئوالات متداول ویژه شرکت کنندگان در وبینار:

یکی از موارد زیر را انتخاب کنید تا سوالات مربوطه برای شما نمایش داده شود

سرعت اینترنت مناسب برای شرکت در وبینار چقدر است؟

حداقل سرعت اینترنت ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه واقعی و یا اینترنت با نرخ دانلود ۵۰ کیلوبیت بر ثانیه توصیه شده است در صورت مواجهه با اختلال در زمان برگزاری وبینار، امکان متوقف کردن تصویر سخنران در نرم‌افزار، توسط شما فراهم می باشد که در نتیجه موجب می شود به راحتی امکان شنیدن صدای سخنران بدون مشکل، وجود داشته باشد.

نحوه ثبت نام در وبینار چگونه است؟

اول لازم است عضویت در سایت هاسپی سمینارصورت گیرد و سپس خریداری بلیط وبینار مورد نظر به ترتیب به زیر انجام شود:

ابتدا بلیط وبینار مورد نظر خود را انتخاب نمایید؛ سپس روی گزینه «تکمیل خرید» کلیک کنید در نتیجه وبینار وارد سبد خرید شما می شود. اکنون گزینه «پرداخت» را کلیک نمایید تا به درگاه پرداخت متصل شوید و بعد از پرداخت و مشاهده پیام «خرید شما با موفقیت انجام شد» گزینه «ورود به پنل کاربری» را کلیک نمایید تا فرایند خرید شما تکمیل گردد.

چگونه می توانم در زمان مقرر در وبینار شرکت کنم؟

برای شرکت در وبینار باید وارد «پنل کاربری» در هاسپی سمینار شوید و سپس از گزینه « وبینارهای خریداری شده من» بر روی گزینه «ورود به وبینار» کلیک کنید تا به صورت خودکار وارد وبینار گردید.

Username(نام کاربری) و Password(رمز عبور) جهت ورود به وبینار چیست؟

در صورت درخواست سیستم، به جای Username یا نام کاربری، آدرس ایمیل (ثبت شده توسط شما در وبسایت) و به جای Password یا رمز عبور شماره موبایل خود (ثبت شده توسط شما در وبسایت) را بنویسید.

برای حل مشکل ورود به وبینار چه کار کنم؟

درصورت بروز مشکل با شماره پشتیبانی وبینار که در «پنل کاربری» گزینه «وبینارهای خریداری شده من»در قسمت پایین وبینار مربوطه نوشته شده است تماس حاصل فرمایید. تا ضمن دریافت راهنمایی بتوانید در وبینار حاضر شوید

امکان استفاده از ویدیوی وبینار، در صورتی که در زمان برگزاری وبینار آنلاین نشوم؛ وجود دارد؟

موقع ثبت نام در وبینار برای شما در توضیحات بلیط مشخص شده است که ویدیوی وبینار وجود دارد یا خیر. لذا اگر وبیناری که خریداری کرده اید شامل ویدیوی وبینار باشد این امکان وجود دارد و در صورتی که شامل ویدیو نباشد امکان دانلود ویدیو بعد از وبینار وجود نداشته و لازم است در زمان برگزاری آنلاین شده باشید

چگونه می توانم به ویدیو و بازپخش وبیناردسترسی داشته باشم؟

در «پنل کاربری» گزینه «وبینارهای خریداری شده من»، ویدئوی وبینار قرار گرفته است. البته ویدیو وبینار ها حداکثر پس از حداکثر 20 روز از تاریخ برگزاری، در پنل کاربری قرار می گیرد مگر این که ویدیوی وبینار مشکلی داشته باشد.

⦁ وبینارهایی که با نرم افزار ادبی کانکت برگزار شده است امکان مشاهده بازپخش آن، پس از برگزاری وبینار به صورت آنلاین وجود دارد.

⦁ وبینارهایی که با نرم افزار اسکای روم برگزار شده است امکان بازپخش پس از برگزاری وبینار به صورت آنلاین را ندارد. فقط بعد از قرار گرفتن ویدیو در پنل کاربری امکان دانلود و مشاهده ویدیو وبینار وجود دارد.

ایمیل یادآوری وبینار برای من ارسال نمی‌شود؟

شاید شما آدرس ایمیل خود را اشتباه نوشته باشید و ایمیل های یادآوری به آدرس اشتباه ارسال شود و یا شاید پوشه ایمیل شما پر شده باشد و لذا امکان دریافت ایمیل های جدید وجود نداشته باشد.

تعدادی از وبینارهای خریداری شده من، در لیست وبینارهای خریداری شده قابل مشاهده نیست؟

با توجه به این که در اولین صفحه، تنها آخرین وبینارهای خریداری شده نمایش داده می شود؛ لذا جهت مشاهده لیست همه وبینارها بر روی گزینه «مشاهده همه» کلیک کنید.

امکان دارد از آخرین وبینارهای موجود مطلع شوم؟

بله. در پایین صفحه اصلی سایت، بر روی گزینه «عضویت در خبرنامه» کلیک کنید. با عضویت در خبرنامه جدیدترین وبینارها به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

امکان ورود به حساب کاربری در هاسپی سمینار وجود ندارد؟

لازم است ایمیلی که در هنگام ثبت نام با آن عضو وبسایت هاسپی سمینار شده اید را وارد نمایید. همچنین ممکن است با دو آدرس ایمیل متفاوت در وبسایت هاسپی سمینار عضو شده باشید و در نتیجه دو اکانت داشته باشید که در این حالت بهتر است از گزینه «بازیابی رمز عبور» استفاده نمایید.

رمز عبور را فراموش کرده‌ام. چطور وارد وبسایت شوم؟

روی گزینه «بازیابی رمز عبور» کلیک کنید. سپس آدرس ایمیلی که با آن در هاسپی سمینار ثبت نام کرده بودید را بنویسیدتا ایمیل رمز عبور جدید برای شما ارسال شود

هنگام ثبت نام شماره موبایل و ایمیل را اشتباه ثبت کرده ام. چگونه آن را اصلاح کنم؟

در پنل کاربری، گزینه «ویرایش پروفایل من» را انتخاب و سپس ایمیل و رمز عبور مورد نظر را ویرایش نمایید.

آیا می توانم به فایل ارائه وبینار دسترسی داشته باشم؟

در صورتی که سخنران وبینار، فایل ارائه را در اختیار شرکت کننده قرار داده باشد؛ می توانید از «پنل کاربری» گزینه «وبینارهای خریداری شده من» با انتخاب وبینار مورد نظر، بر روی گزینه «دانلود پیوست» کلیک کنید. در غیر این صورت این گزینه برای شما قابل نمایش نمی باشد و به این معنی است که سخنران، فایل ارائه را قابل دسترس قرار نداده است.

ویدیو وبینار ثبت نامی من وجود ندارد؟

احتمالاً بلیط وبینار خریداری شده، شامل ویدیو وبینار نبوده است. به منظور بررسی موضوع، لازم است از «پنل کاربری» گزینه «لیست سفارش ها» نگاه کنید که آیا وبینار خریداری شده ویدیو دارد یا خیر. در صورتی که وبینار ویدیو ندارد امکان دسترسی به ویدیو وجود نخواهد داشت.